Stacja kontroli pojazdów Szczecin

Stacja kontroli pojazdów Szczecin: zapraszamy do odwiedzenia naszej stacji kontroli pojazdów! Gwarantujemy sprawną obsługę, szybkie wykonanie badań kontrolnych oraz zespół doświadczonych diagnostów. To fachowcy biegli nie tylko w sprawach technicznych, ale również prawnych związanych z badaniem wszelkich pojazdów. Każdy właściciel samochodu posiada dowód rejestracyjny auta w którym widnieje adnotacja o terminie kolejnego przeglądu technicznego, musi być on przeprowadzony przed jego upływem. Nasz nowoczesny sprzęt diagnostyczny pozwala na szczegółową kontrolę i potwierdzenie sprawności samochodu.

Stacja kontroli pojazdów w Szczecinie

W naszej stacji kontroli pojazdów w Szczecinie wykonujemy przegląd techniczny następujących pojazdów:

 • Motorowery oraz motocykle.
 • Pojazdu o masie do 3,5 tony.
 • Samochody ciężarowe.
 • Autobusy.
 • Samochody z zamontowanym gazem.
 • Przyczepy rolnicze i traktory.
 • Pojazdy z wymaganym badaniem technicznym zleconym przez organ kontroli ruchu drogowego.
 • Samochody z nierozłączalnym napędem 4×4.    

Inne prace świadczone przez stację kontroli pojazdów w Szczecinie

 • Kontrola i regulacja świateł.
 • Wykonanie geometrii kół.
 • Pomiary toksyczności spalin i hałasu.
 • Kontrola amortyzatorów.

Przegląd techniczny powinien być wykonywany raz w roku, jeśli mieszkasz w zachodniopomorskim zgłoś się do naszej stacji kontroli pojazdów w Szczecinie. Nasi diagności mają uprawnienia do potwierdzania ważności dowodów rejestracyjnych samochodów każdej marki.

Profesjonalne badanie techniczne na stacji kontroli pojazdów w Szczecinie

Dysponujemy profesjonalnym  sprzętem diagnostycznym, nasza stacja kontroli pojazdów w Szczecinie posiada na wyposażeniu taki sprzęt jak:

 • Linia diagnostyczna.
 • Instalacje pneumatyczne.
 • Szarpaki diagnostyczne.
 • Dźwigniki i podnośniki.
 • Testery do geometrii kół.
 • Testery tachografów.
 • Odciągi spalin.
 • Dymomierze.

Jeżeli podczas badania technicznego diagnosta stwierdzi usterki w pojeździe, zaproponuje ich usunięcie w korzystnej cenie. Jesteśmy firmą ze stałym dostępem do wysokiej jakości części zamiennych, dlatego nasi klienci nie muszą długo czekać na odbiór samochodu. Przyjeżdżając do nas nie musisz czekać w długiej kolejce, wszystkie prace wykonujemy na bieżąco.   

Kiedy przyjechać na stację kontroli pojazdów w Szczecinie?

Okresowe badanie techniczne jest podstawą dopuszczenia pojazdu do poruszania się po drogach. Korzystając z naszych usług nie trzeba się martwić zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego z powodu niesprawności auta. Ewentualne usterki usuwamy natychmiast po ich zdiagnozowaniu i kierowca wyjeżdża na drogę sprawnym samochodem i potwierdzonym aktualnym badaniem technicznym.  

Ważne! Zakupione u dealera nowe auto musi przejść okresowe badanie techniczne przed upływem trzech lat od widniejącej w dowodzie rejestracyjnym pierwszej rejestracji. Kolejne badanie w naszej stacji diagnostycznej będzie musiało się odbyć przed upływem dwóch lat od ostatniego badania. Następne wizyty na stacji odbywają się już co roku. Wyjątek stanowią samochody do przewozu osób TAXI, nauki jazdy oraz wyposażone w instalację gazową które muszą przechodzić przeglądy techniczne każdego roku.

Czy warto zrobić przegląd auta przed zakupem?

Ostatnio coraz więcej kierowców przyjeżdża na naszą stację diagnostyczną w Szczecinie, aby poddać kontroli pojazd będący przedmiotem zakupu. Osoba nie zajmująca się na co dzień diagnozowaniem samochodów nie potrafi stwierdzić nieprawidłowej pracy skrzyni biegów czy też silnika. A kupowanie kota w worku może skończyć się stratą pieniędzy. Warto mieć informacje na temat działania układu wtryskowego w aucie, ponieważ jego wymiana jest niezwykle kosztowna. Nie ma sensu ryzykować, lepiej wesprzeć się wiedzą zawodową naszych diagnostów. Jeżeli usterka nie będzie duża, można zlecić jej usunięcie naszym specjalistom, którzy następnie potwierdzą sprawność danego samochodu. Można będzie również zrezygnować z zakupu pozbywając się problemu lub obniżyć koszty zakupu tego pojazdu.

Jakie czynności wykonują diagności na stacji kontroli pojazdów w Szczecinie?

Stacja kontroli pojazdów SzczecinPo przyjeździe na stację kontroli pojazdów w Szczecinie wykonywana jest kontrola dostarczonych dokumentów i potwierdzenie ich autentyczności na przykład numer VIN. Diagnosta kontroluje układ hamulcowy, silnik, oświetlenie, układ kierowniczy, wydechowy, karoserię i opony. Jeżeli okaże się, że samochód nie przeszedł pomyślnie badania diagnostycznego, diagnosta wydaje stosowane zaświadczenie nakładające na kierowcę konieczność usunięcia usterki. Ale może on poruszać się tym samochodem przez ten okres. Po naprawieniu samochodu właściciel pojazdu jest zobowiązany do stawienia się autem na stację kontroli w celu zweryfikowania wykonania zaleceń. Nasze działania przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i ograniczenia zanieczyszczenia środowiska. Każdy posiadacz samochodu odpowiada za jego sprawność co przekłada się na bezpieczeństwo kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. W przeciwnym razie może zostać ukarany i do zapłacenie będzie kwota od 1500 złotych aż do 5000 tysięcy złotych.