Lustereczko, powiedz przecie! Czyli rosnąca popularność medycyny estetycznej

Lustereczko, powiedz przecie! Czyli rosnąca popularność medycyny estetycznej. Żyjąc w świecie, który często wymaga od nas zbyt wiele, często czujemy się niezadowoleni z siebie. Czasem jednak wynika to nie tyle z otoczenia, ile pochodzi z nas samych — wtedy decydujemy się co nieco poprawić.

Bardzo często korzystamy z usług fotografów, którzy w atrakcyjnych cenach zrobią nam profesjonalnie oświetlone zdjęcia, czy grafików komputerowych, którzy ukryją widoczne na nich niedoskonałości. Dla niektórych z nas świetnie wykadrowane, oświetlone czy retuszowane zdjęcia, to jednak troszkę za mało. Wtedy decydujemy się na pomoc profesjonalistów, korzystając z coraz bardziej popularnej medycyny estetycznej.

Zabiegi nie tylko dla kobiet

Utarło się, że współcześni chirurdzy plastyczni to artyści w swoim fachu, rzeźbiący w niedoskonałych, niedostatecznie smukłych ciałach posągowe sylwetki warte dziesiątki, czasem setki tysięcy złotych. Zdarza się jednak, że ceny bywają niższe, a przez to bardziej przystępne. W ten sposób, nie rujnując naszego budżetu, mamy okazję lekko poprawić naszą urodę i poczuć się bardziej atrakcyjnie.

Lustereczko, powiedz przecie! Czyli rosnąca popularność medycyny estetycznejStereotyp mówi, że najczęściej poprawianą częścią ciała jest kobiecy biust. W rzeczywistości jednak lista niedoskonałości, na których usunięcie się decydujemy, jest nieco dłuższa. Dużą popularnością wśród płci pięknej cieszą się poprawianie estetyki pośladków, korekcja nosa, uszu czy usunięcie tzw. podwójnego podbródka. Nie oznacza to jednak, że jedynie kobiety korzystają z usług oferowanych nam przez kliniki medycyny estetycznej. Mężczyźni mający problem np. ze wzrostem, z którego nie są do końca zadowoleni, chwalą sobie m.in. zabiegi wydłużania nóg. Mniej inwazyjne metody ingerencji w nasze ciało są tym bardziej kuszące, dlatego część panów decyduje się także na plastykę twarzy. Usuwanie blizn czy zmarszczek, oczyszczanie porów, czyli szeroko pojęte, poprawianie wyglądu skóry, to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Męska część społeczeństwa szczególnie upodobała sobie m.in. peelingi, dzięki którym ich skóra jest zdrowsza, bardziej napięta i pozbawiona przebarwień.

Uśmiechnij się!

Propozycje, które ma dla nas medycyna estetyczna, nie ograniczają się jedynie do niekiedy inwazyjnej korekcji twarzy, biustu czy pośladków. Kiedy mamy problemy z uzębieniem, leczenie nie zawsze musi kojarzyć się z borowaniem czy plombowaniem. Atrakcyjną opcją dla tych, którzy chcieliby poprawić swój uśmiech, jest medycyna estetyczna dla naszych zębów. Tutaj w grę wchodzi nie tylko wybielanie, ale też całe implanty uzupełniające braki, dzięki którym poczujemy się dużo lepiej, wiedząc, że nasz uśmiech wygląda na zdrowy i zadbany. Ceny takich zabiegów, w zależności od ich skomplikowania, są różne, a koszt implantów zależy głównie od materiałów, z których są wykonane. Najpopularniejszym z nich jest porcelana, która buduje implant wraz z metalem, ceramiką lub złotem. Zwolennicy tego rodzaju zabiegów chwalą je sobie za późniejszy komfort i podniesienie poziomu pewności siebie.

Skalpel w walce ze zbędnymi kilogramami

W pogoni za szczupłą sylwetką wiele osób decyduje się osiągnąć swoje cele, idąc na skróty. W przypadku sporego nadmiaru tłuszczu nawet restrykcyjne diety mogą trwać wyjątkowo długo, a do tego z różnych względów nie są czasem możliwe do wprowadzenia. Wtedy z pomocą przychodzą nam chirurdzy plastyczni, proponując liposukcję, czyli zabieg polegający na odsysaniu zbędnych kilogramów. Takie rozwiązanie ma swoje plusy, a kiedy po wszystkim dojdziemy do siebie, wprowadzając niezbędne zmiany w swoich nawykach żywieniowych, mamy szansę na utrzymanie wymarzonej sylwetki. Jest to sposób najbardziej wskazany dla ludzi, którzy mają większe trudności ze schudnięciem za pomocą tradycyjnych sposobów lub cierpią na różnego rodzaju choroby uniemożliwiające im trzymanie się określonej diety.

Turystyka estetyczna

Wizyta w renomowanej klinice, która zaoferuje nam odpowiednie warunki higieniczne i pewność, iż wszystko pójdzie tak, jak powinno, nie zawsze jednak należy do tanich przedsięwzięć. Z tego względu, coraz większą popularność zdobywa wyszukiwanie jak najkorzystniejszych finansowo ofert za granicą. Na liście chętnie odwiedzanych krajów, znajdują się nie tylko państwa Europy, ale i te, w których kliniki niekoniecznie są w stanie zagwarantować nam to, co powinny. Chociaż wszystko zależy od indywidualnego przypadku, oszczędność potrafi zemścić się na nas mniej lub bardziej złośliwie, dlatego duża część lekarzy zajmujących się estetyką ludzkiego ciała, ostrzega przed ewentualnymi konsekwencjami w postaci potencjalnych powikłań.

Medycyna estetyczna potrafi być świetnym narzędziem dla ludzi, którzy borykają się z pewnymi problemami i przez to postanawiają poprawić sobie przysłowiowe “to i owo”.

Przed decyzją o operacji, warto zapoznać się z różnymi ofertami i wybrać tę klinikę, która zaoferuje nam bezpieczeństwo i jak najkorzystniejsze warunki finansowe. Lekarze zachęcają też do rozważenia każdej, szczególnie poważnej ingerencji w nasze ciało, biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety takiego rozwiązania.