Dlaczego w USA budują drewniane domy?

Dlaczego w USA budują drewniane domy? Domy z drewna są jednym z fundamentów kultury amerykańskiej. Europejczycy są często zaskoczeni, gdy widzą, jak gęsto zabudowane są drewniane domy w USA. Czy to na przedmieściach, czy w wielkim mieście, można znaleźć całe dzielnice zbudowane z drewna; dom za domem ustawione są w rzędzie, przypominając idylliczne przedmieścia z lat 50-tych. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak wiele domów w Ameryce zbudowanych jest z drewna? Czy zastanawiałeś się, dlaczego nie buduje się ich z betonu lub drewna?

Może nawet zastanawiasz się, dlaczego, biorąc pod uwagę powtarzające się problemy z klęskami żywiołowymi, Amerykanie wolą budować swoje domy z cegły. Ironią tego wszystkiego jest to, że większość innych rozwiniętych krajów wybiera stal lub beton do budowy swoich domów. Dzieje się tak głównie dlatego, że materiały te są tańsze i bardziej wytrzymałe. To sprawia, że zastanawiasz się, dlaczego amerykańskie domy są budowane z drewna? Na to i inne pokrewne pytania odpowiemy w tym wpisie. 

Historia drewnianych budowli

W XVI wieku europejscy osadnicy w Nowym Świecie nie zawracali sobie głowy poszukiwaniem skał, wapienia czy wytwarzaniem cegieł, z których mogliby budować. Zamiast tego skorzystali z ogromnych lasów, które rosły w całej Ameryce Północnej. W przeciwieństwie do Europy, dziś w Stanach Zjednoczonych nadal istnieją obszary silnie zalesione, a tradycja budowania domów z drewna https://domyhbe.pl/pl/realizacje/mosty-dom-pod-jemiola nie tylko przetrwała, ale rozwinęła się do tego stopnia, że zbudowanie prostego drewnianego domu jest wykonalne dla prawie każdego. Stany Zjednoczone są krajem szybkości, wygody i prefabrykowanych rozwiązań. Znajduje to odzwierciedlenie w ich kuchni, kulturze pracy, a na pewno w preferencjach mieszkaniowych. Gospodarka amerykańska jest również napędzana przez masową migrację wewnętrzną. Amerykanie znani są ze swojej tendencji do przemieszczania się w obrębie kraju. Około 35,5 miliona Amerykanów przeprowadza się każdego roku, a na przestrzeni lat ludzie mogą zmieniać miejsce zamieszkania nawet pięciokrotnie. Budowanie domów drewnianych, szybko i tanio, pozwala im na łatwą przeprowadzkę bez pozostawiania za sobą zbyt wiele. Domy drewniane z drewna klejonego są błyskawiczne w budowie, a domy z drewna klejonego projekty wykonywane są od ręki.

Prostota w budowie

Budowa domów drewnianych https://domyhbe.pl/pl/budowa-domow-drewnianych-podlaskie jest tak prosta, że istnieją nawet zestawy DIY, które pozwalają na zbudowanie własnego drewnianego domu. Pakiety zawierają wszystko, czego potrzebujesz, aby zbudować dom w ciągu kilku miesięcy i przy bardzo niskich kosztach. Ale nawet budowanie na tym poziomie wymaga umiejętności, więc większość ludzi decyduje się na zatrudnienie profesjonalnych budowniczych. Nowoczesne narzędzia budowlane i oprogramowanie komputerowe pozwalają pracownikom budować szybko, zwłaszcza jeśli używają oni oszczędzającego czas oprogramowania. Oprogramowanie pozwala zaoszczędzić około 90% czasu potrzebnego do wykonania prostego modelowania ramy drewnianej w programie komputerowym. Drewno jest bardzo plastycznym materiałem, który można łatwo kształtować, wymieniać, naprawiać lub modyfikować i to jest dokładnie to, dlaczego te rozwiązania dotyczące drewnianych materiałów są świetne, jeśli chodzi o remonty domów.  Drewno jest ogólnie niedrogie w USA, głównie ze względu na duży areał dostępny dla gospodarki leśnej, wydajny transport, terminową dystrybucję i ogromny rynek krajowy. Domy wykonane z drewna są również bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ produkują mniej CO2 i mogą być w pełni poddane recyklingowi. Materiał działa jak izolacja, utrzymując dom w chłodzie w lecie i cieple w zimie. Oszczędności na ogrzewaniu i klimatyzacji mogą wynosić 50-60% rocznie. Budowa domów cennik różni się w zależności od wielkości budowli.

Fenomen drewna 

Dlaczego w USA budują drewniane domy?Systemy budowlane wykonane z drewna zazwyczaj są tańsze w instalacji. Większość społeczności amerykańskich ma dużą pulę wykwalifikowanych pracowników z doświadczeniem w budowie szkieletów drewnianych, co minimalizuje opóźnienia w budowie i utrzymuje koszty pracy na konkurencyjnym poziomie. Z drugiej strony, materiały takie jak beton wymagają zorganizowanej, kompetentnej pracy zespołowej z głębszą wiedzą specjalistyczną oraz formalnego projektu i konstrukcji. Prowadzi to do drastycznego wzrostu cen. Konstrukcja betonowa wymaga użycia ciężkich materiałów i głębokich fundamentów. Jest to nie tylko mniej opłacalne, ale także znacznie spowalnia proces budowy. Dom o drewnianym szkielecie może być nawet odporny na trzęsienia Ziemi. W latach 80-tych i 90-tych, kiedy ceny drewna szybowały w górę, wiele spekulowano, że szkielet z trzpieni stalowych stanie się dominującą metodą szkieletową w budownictwie mieszkaniowym. Przemysł tartaczny zdołał temu zapobiec, upewniając się, że jego ceny pozostaną niższe od cen stali. Pracowano nad stworzeniem gatunków drewna, które mogłyby być stosunkowo szybko pozyskane do wykorzystania w budownictwie mieszkaniowym. Ludzie z krajów spoza USA często odrzucają ideę budownictwa drewnianego. Drewno ma reputację nietrwałego, co do pewnego stopnia jest prawdą. Obecnie coraz popularniejsze są domy HBE, gdyż hbe system https://konsbud.com/oferta-konsbud/system-hbe jest innowacyjny.

Konsbud drewno konstrukcyjne
Stobno 55 A,
72-002 Dołuje
918125387
www.konsbud.com
Konsbud drewno klejone
Stobno 55 A,
72-002 Dołuje
918125387
www.konsbud.com