Masaż w SPA – jak się ubrać?

Masaż w SPA – jak się ubrać? Będąc w SPA nie w sposób nie skorzystać z zachęcających masaży. Niekiedy są one niemalże w standardzie, kiedy zdecydujemy się na zakup hotelu. W konsekwencji nie musimy za nie płacić dodatkowych pieniędzy. Kiedy po raz pierwszy wybieramy się do tego typu lokalizacji możemy mieć wątpliwości co do tego, w jaki sposób się ubrać- jest to zupełnie naturalne i nie musimy się tym przejmować.

W jaki sposób przygotować się do profesjonalnego masażu SPA? Jak ubrać się do masażu w SPA? Jak może wyglądać przykładowy masaż w SPA? Czym charakteryzuje się popularna kapsuła SPA? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

W jaki sposób przygotować się do profesjonalnego masażu SPA?

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad ubiorem do masażu w SPA, warto wcześniej dowiedzieć się, jak przygotować się do tego profesjonalnego zabiegu. Przede wszystkim kiedy już dotrzemy na miejsce, to po długiej podróży warto wybrać się pod prysznic. Unikajmy smarowania się balsamami przed pójściem na masaż, bowiem te znacznie utrudniają pracę masażystom. Zakazuje się korzystania z solarium, warto unikać słońca do dwóch dni przed masażem. Jeśli nasza skóra ulegnie poparzeniu, wówczas nie będzie dobrze reagowała na masowanie, dlatego jest to tak istotna. Niekiedy masaż połączony jest z usługą peelingu. Co to oznacza w praktyce? Nie powinniśmy depilować skóry na dzień wcześniej. Nie zapominajmy o tym, aby poinformować specjalistów o ewentualnych przeciwwskazaniach zdrowotnych (o ile oczywiście takowe występują). Nawet nieznacząca dla nas choroba skóry czy też kręgosłupa może mieć ogromne znaczenie dla masażystów, dlatego też na wszelki wypadek wypiszmy sobie na kartce niezbędne do przekazania informacji. Często przeprowadzana jest krótka rozmowa przed masażem lub wypełnia się specjalny kwestionariusz- to właśnie tam poruszamy tego typu kwestie. Oczywiście przed masażem nie spożywamy alkoholu, a także unikamy obfitych posiłków- może to doprowadzić do dyskomfortu podczas masażu, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

Polecamy uwadze:

Jak ubrać się do masażu w SPA?

Jedna z bardziej problematycznych kwestii przed pierwszym masażem to właśnie ubiór. Okazuje się, że aby skorzystać z masażu SPA wcale nie musimy posiadać specjalnego ubrania. Pamiętajmy o tym, że w specjalnym pomieszczeniu będziemy się rozbierać, a następnie ubierać te części garderoby, które zostaną podane przez obsługę. Najczęściej będzie to czepek, jednorazowa bielizna o małej grubości, ręcznik i szlafrok. Co więcej, prawdopodobnie otrzymamy również kapcie, dlatego kompletowanie własnej garderoby nie jest istotne. Możemy jedynie zadbać o czystość poszczególnych elementów, jeśli chcemy ciekawie prezentować się pod względem wizualnym i nie wzbudzać negatywnego zainteresowania.

Jak może wyglądać przykładowy masaż w SPA?

Skoro wiemy już, jak ubierać się do masażu w SPA, warto posiąść informacje na temat tego, jak może wyglądać przykładowy zabieg w tego typu lokalizacji. Zanim przyjedziemy na miejsce, wcześniej ustala się, jaka jest płeć osoby masującej. Dodatkowo uwzględniamy, gdzie nie chcielibyśmy być masowani. Jak już dojedziemy na miejsce, wówczas czeka na nas pokój z łóżkiem- to właśnie na nim będziemy musieli się położyć. Jest ono wyłożone ręcznikiem lub folią. Pomieszczenie jest czyste, schludne i ładnie urządzone, co umożliwia łatwiejszy relaks. Oczywiście temperatura pomieszczenia jest optymalna, natomiast w tle niejednokrotnie usłyszymy muzykę, która sprzyja odpoczynkowi. Masaż odbywa się w małej grupie lub pojedynczo- w zależności od indywidualnych preferencji. W powietrzu może okazać się wyczuwalny zapach świeczek. Łóżka wyposażone są w podkładki dla głowy- mają one otwór. W tym czasie możemy czytać, przeglądać media społecznościowe lub co tylko byśmy chcieli- wszystko zależne jest od naszych indywidualnych preferencji.

Czym charakteryzuje się popularna kapsuła SPA?

W przypadku niektórych hoteli SPA klienci mają do dyspozycji specjalne kapsuły- są one urządzeniami wielofunkcyjnymi. Na czym one polegają? Otóż klient wchodzi do takiej kapsuły, która przypominać może urządzenia niezbędne do przeprowadzenia rezonansu w szpitalu. W kapsule poddawany jest kuracji- może to być parowa sauna lub emisja promieni podczerwonych, ewentualnie masaż wibracyjny. Część osób może jednak zastanawiać się nad tym, czym zatem różni się kapsuła od zabiegów tradycyjnych. Otóż możemy liczyć na dużą oszczędność czasu. Nie musimy się przygotować do każdego zabiegu z osoba. W takiej kapsule możemy mieć chwile po sobie takie zabiegi, jak chociażby modelujące, łagodzące ból, łagodzące zmęczenie, wyszczuplające i antycellulitowe. Kapsuła jest przeznaczona w sposób szczególny dla osób, które nie lubą bliskiego kontaktu z obcą osobą. Do takiego dochodzi w przypadku tradycyjnych zabiegów masażysty czy też fizjoterapeuty. Wiele osób twierdzi również, że zabiegi w kapsułach są skuteczniejsze niż te tradycyjne.