Jak otworzyć lombard w Polsce

Jak otworzyć lombard w Polsce – kwestia odnosząca się do otwarcia lombardu zaczyna interesować coraz większe grono osób. Wpływ na takie zjawisko ma przede wszystkim fakt, że każdego roku coraz większa część społeczeństwa polskiego przekonuje się do korzystania z usług, jakie mają do zaoferowania lombardy. W celu otworzenia takie miejsca nie jest wymagane posiadanie odpowiednich koncesji, czy też zezwoleń. Wobec tego, lombard może otworzyć niemalże każdy zainteresowany podmiot.

Lombardy cieszą się tak ogromną popularnością, ponieważ klienci takich miejsc mają możliwość uzyskania pożyczki pod zastaw w krótkim czasie. W lombardach dokonuje się w szczególności: skupu smartfonów, skupu rowerów, skupu złota, jak również skupu laptopów. Aczkolwiek niektóre z lombardów dają również swoim klientom uzyskania pożyczki pod zastaw własnego mieszkania.

Jakie czynniki przyczyniają się do tak dużej popularności lombardów?

To tak dużej popularności lombardów przyczynia się wiele aspektów, a można do nich zakwalifikować w szczególności takie kwestie jak:

  • możliwość uzyskania dodatkowej gotówki w krótkim czasie
  • możliwość otrzymania pieniędzy przez zbędnych formalności
  • lombard podczas pożyczania pieniędzy nie sprawdza baz dłużników
  • lombard podczas pożyczania pieniędzy nie weryfikuje zdolności kredytowej pożyczkobiorcy
  • pieniądze są wypłacane od ręki
  • aby uzyskać pożyczkę lombardową wystarczy jedynie posiadać ważny dokument tożsamości ze zdjęciem – a więc nie jest koniecznym wymogiem posiadanie dowodu osobistego, może to być również paszport, bądź prawo jazdy
  • duża dostępność pożyczek lombardowych

Co należy zaliczyć do wad wynikających z korzystania z usług lombardu?

Do głównych wad wynikających z korzystania z usług lombardowych trzeba zaliczyć między innymi: wysokie oprocentowanie, wysoką prowizję, jak również szybki wymagalny czas spłaty takiej pożyczki. Bowiem w większości przypadków umowa o pożyczkę lombardową jest skonstruowana w taki sposób, że spłata zaciągniętego zobowiązania finansowego powinna zostać w pełni uregulowana w terminie trzydziestu dni, licząc od momentu zawarcia umowy. Przy czym trzeba również pamiętać to, że lombardy dają możliwość przedłużenia takiego terminu. Aczkolwiek wtedy należy wnieść opłatę, a jest nią zazwyczaj 10 procent wartości całej pożyczki. Gdy taka opłata zostanie wniesiona, to spłata pożyczki zostaje przedłużona o kolejne trzydzieści dni. Po takim terminie, gdy pożyczka lombardowa nie zostanie w dalszym ciągu spłacona to zastawiony w lombardzie przedmiot przepada. Otóż chodzi o to, że przechodzi on na pełną własność lombardu i wtedy lombard ma możliwość wystawienia takiego przedmiotu na sprzedaż.

Chcesz otworzyć lombard w Polsce? Oto wszystko, co musisz na ten temat wiedzieć!

Osoby, które chcą otworzyć lombard w Polsce powinny przede wszystkim wiedzieć o tym, że muszą uregulować swoją działalność gospodarczą. Chodzi tutaj w szczególności o to, że podmioty chcące zajmować się prowadzeniem działalności gospodarczej związanej z usługami lombardowymi mogą tego dokonać wyłącznie w sytuacji, gdy prowadzą działalność na zasadzie spółki akcyjnej, bądź na zasadzie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jak otworzyć lombard w PolscePrzepisami, które regulują funkcjonowanie lombardów są: kodeks cywilny, ustawa o rachunkowości, a także ustawa antylichwiarska. Następną kwestią, o której podmiot chcący prowadzić działalność gospodarczą związaną z prowadzeniem lombardu powinien pamiętać jest to, aby utworzyć działalność w takim miejscu, które będzie nie tylko charakteryzowało się odpowiednią lokalizacją, ale również będzie posiadało wiele przestrzeni. Przestrzeń podczas prowadzenia lombardu jest bardzo ważna, ponieważ w miejscu takim nie tylko przyjmuje się klientów, ale również przechowuje się ich zastawione przedmioty. A jak już powyżej zostało wspomniane – przedmiotami takimi są nie tylko rzeczy niewielkich gabarytów, jak na przykład telefon komórkowy, czy biżuteria, ale również przedmioty większych rozmiarów, do których można zaliczyć przede wszystkim rowery. Zamierzając otworzyć lombard w Polsce trzeba także pamiętać o tym, aby mieć do tego celu odpowiednie zaplecze finansowe. Jest to o tyle istotne, ponieważ lombardy działają na takiej zasadzie, że udzielają swoim klientom pożyczek pod zastaw określonych przedmiotów. Wobec tego z całą pewnością na początku prowadzenia działalności lombardowej będą nam potrzebne odpowiedni fundusze, aby móc pożyczać pieniądze, a jednocześnie na tym zarobić. Oczywiście z biegiem czasu lombard będzie generować coraz większe zyski i cała sytuacja się unormuje. Lombard zarabia nie tylko na zastawianiu przedmiotów przez pożyczkobiorców, ale również na wysokim oprocentowaniu, jak i wysokiej prowizji. Bowiem, jak wskazują statystyki, koszt pożyczek udzielanych przez lombardy są nawet aż o 30 procent droższe od pożyczek, bądź kredytów udzielanych przez inne instytucje finansowe. Dlatego biznes ten jest tak bardzo opłacalny dla przedsiębiorców. Nic więc w tym dziwnego, że miejsc takich na terenie naszego kraju powstaje z roku na rok coraz większa ilość.